Pojačane higijenske mjere

Prema preporukama Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo podsjećamo učenike na pridržavanje općih mjera zaštite:►

- redovito perite ruke sapunom i vodom ili koristite dezinficijens na bazi alkohola.

- kada kašljete i kišete prekrijte usta i nos papirnatom maramicom i poslije ju odbacite u koš za otpad te operite ruke.

- izbjegavajte bliski kontakt s osobama koji imaju simptome infekcije dišnih putova, imaju povišenu temperaturu i kašlju.

Posebno podsjećamo učenike da provode pojačanu higijenu ruku. Ruke treba redovito prati  prije jela i poslije korištenja sanitarnog prostora. Higijena ruku je jedna od najvažnijih mjera prevencije u širenju zaraznih bolesti.

U prilogu je Preporuka postupanja u odgojno-obrazovnim ustanovama (dječjim vrtićima, školama i đačkim domovima) Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporuka o postupanju u odgojno-obrazovnim ustanovama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 27. 2. 2020.